Hej, hej :) Dziś mam dla was przepis na wysmienite kulki, które świetnie odnajdą się w formie energetycznej przekąski
Składniki:
-2 łyzki nasion chia
-2 łyżki siemię lniane
-garść orzechów brazylijskich
-2 garście daktyli
-3 łyżki mieszanki zieren słoneczne pola Ziarenkowo ( jeśli nie macie można zastąpić miesznką ziaren słonecznika z sezamem :) )
Wszystkie składniki wrzucic do blenedera i chwilę miksować, kulki lepić zwilżonymi dłońmi i kłaś na papier do pieczenia.Zostawić najlepiej na całą noc w lodówce :)
poniedziałek, 13 kwietnia 2015
niedziela, 12 kwietnia 2015
Szybkie bułeczki pełnoziarniste
Hej, hej więc dzis mam jeszcze dla was przepis na ekspresowe pełnoziarniste bułeczki :) :
Składniki:
-2 szkl. mąki pełnoziarnistej
-1 szkl. ciepłej wody
-1 paczka drożdży instant
-1 łyżeczka cukru
-garść słonecznika
-sól
Wszystkie skłaniki na ciasto mieszamy do połączenia się składników, w razie potrzeby dosypujemy mąki, wystraczy tylko lekko wyrobić w misce, nie ma potrzeby wyrabiania na stolnicy.Odstawiamy do wyrośnięcia, a w tym czasie nagrzewamy piekarnik 200 stopnii góra-dół.Pieczemy na papierze do pieczenia ok.30 min. Mi wyszło 8 małych bułeczek lub 4 większe :)
Składniki:
-2 szkl. mąki pełnoziarnistej
-1 szkl. ciepłej wody
-1 paczka drożdży instant
-1 łyżeczka cukru
-garść słonecznika
-sól
Wszystkie skłaniki na ciasto mieszamy do połączenia się składników, w razie potrzeby dosypujemy mąki, wystraczy tylko lekko wyrobić w misce, nie ma potrzeby wyrabiania na stolnicy.Odstawiamy do wyrośnięcia, a w tym czasie nagrzewamy piekarnik 200 stopnii góra-dół.Pieczemy na papierze do pieczenia ok.30 min. Mi wyszło 8 małych bułeczek lub 4 większe :)
sobota, 11 kwietnia 2015
Wegański tort bananowy z kremem czekoladowym z awokado
Hej hej dziś przychodzę do was z przepisem na wegański tort, jest on trochę bardziej zbity, gdyż nie piekłam biszkoptów, ale ciasta bananowe.Zaraz wszytko sie wyjaśni.Tort przekładany jest masą z orzechów brazylijskich i daktyli, a także truskawek.Na koniec wysmarowany pastą czekoladową z awokado, cukru nierafinowanego, kakao i wiórków kokosowych.Zapraszam :) U mnie zajadał się każdy i nawet babcia powiedziała, że pyszny i ciekawy :)
Spody ( składniki na jeden ale robimy trzy więc wszystko x3, z każdym spodem postępujemy tak samo)
-1 szkl. mąki pełnoziatnistej
-1 szkl. musu bananowego (zblendowane dojrzałe banany)
-1 łyżeczka płaska cynamonu
-1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
-odrobina olejku waniliowego
-woda do konsystencji gęstego ciasta ok.1/4 szklanki
Wszystkie składniki razem miksujemy i przelewamy do tortownicy (spód wyłożony papierem do pieczenia, a boki posmarowane olejem kokosowym) .Pieczemy w 200 C grzanie góra-dół przez ok. 40 min. Tak postępujemy trzy razy :)
Masa z orzechów i daktyli:
-garść daktyli
-2 łychy masła z orzechów brazylijskich (jeśli nie macie sprawdzi sie równie dobrze każde inne)
Daktyle zalewamy na kilkanaście minut wrzątkiem, aby zmiękły.Po tym czasie odlewamy wodę dodajemy masło i miksujemy na jednilitą masę.
Krem czekoladowy:
- 1 duże dojrzałe awokado
-1/3 szkl. cukru trzcinowego nierafinowanego zmielonego na puder
-ok. 1/3 szklanki wiórek kokosowych
-2-3 łyżeczki kakao
Wszystkie składniki razem mieszam w razie potrzeby dodać troszkę więcej cukru.
+ świeże truskawki ok 0,5 kg
Na każdy spód nakładamy naszą masę z orzechów i daktyli, na to truskawki.Ciasto z boku przykrywamy naszą masą, a na sam wierzch układamy dekoracyjnie truskawki.
Spody ( składniki na jeden ale robimy trzy więc wszystko x3, z każdym spodem postępujemy tak samo)
-1 szkl. mąki pełnoziatnistej
-1 szkl. musu bananowego (zblendowane dojrzałe banany)
-1 łyżeczka płaska cynamonu
-1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
-odrobina olejku waniliowego
-woda do konsystencji gęstego ciasta ok.1/4 szklanki
Wszystkie składniki razem miksujemy i przelewamy do tortownicy (spód wyłożony papierem do pieczenia, a boki posmarowane olejem kokosowym) .Pieczemy w 200 C grzanie góra-dół przez ok. 40 min. Tak postępujemy trzy razy :)
Masa z orzechów i daktyli:
-garść daktyli
-2 łychy masła z orzechów brazylijskich (jeśli nie macie sprawdzi sie równie dobrze każde inne)
Daktyle zalewamy na kilkanaście minut wrzątkiem, aby zmiękły.Po tym czasie odlewamy wodę dodajemy masło i miksujemy na jednilitą masę.
Krem czekoladowy:
- 1 duże dojrzałe awokado
-1/3 szkl. cukru trzcinowego nierafinowanego zmielonego na puder
-ok. 1/3 szklanki wiórek kokosowych
-2-3 łyżeczki kakao
Wszystkie składniki razem mieszam w razie potrzeby dodać troszkę więcej cukru.
+ świeże truskawki ok 0,5 kg
Na każdy spód nakładamy naszą masę z orzechów i daktyli, na to truskawki.Ciasto z boku przykrywamy naszą masą, a na sam wierzch układamy dekoracyjnie truskawki.
wtorek, 24 lutego 2015
Ciasto z pulpy z sokowirówki (sałata, seler naciowy, marchew, jabłko, burak) i okarą
Hej.Dziś mam dla was bardzo słodkie ciasto, ale jest zdrowe, bezglutenowe i wegańskie.Tak naprawdę to ciasto to przypadek, ponieważ chciałam po prostu zagospodarować resztki po soku i próbie robienia tofu. Po dodaniu kilku dodatkowych składników wyszło coś naprawdę słodkiego, pysznego i zdrowego z dużą ilością błonnika. W mojej pulpie była sałata masłowa, seler naciowy, jabłko, marchew, burak.Zapraszam na przepis.
Składniki:
-2 szklanki pulpy z sokowirówki
-2 szklanki okary
-3/4 szklanki cukru trzcinowego nierafinowanego demerara (ciasto wychodzi naprwadę bardzo słodkie, więc jeśli lubicie tak słodkie to zostawcie tę ilość cukru, a jeśli nie koniecznie to spokojnie można dodać 1/2 szkl. lub nawet troszkę mniej cukru, co ja zrobię następnym razem :) )
-1 łyżeczka proszku do pieczenia.
-1-1,5 szklanki wody
-1/4 szkl. płynnego oleju kokosowego
-Spora ilość ziarenek Migdałowy Przylądek Ziarenkowo
-2 łyżki mielonego siemienia lnianego + wrzątek
-1 dojrzały banan
-2 garście płatków owsianych
-cynamon mielony
*siemię lniane zalewamy wrzatkiem, by powstał glutek, który zastąpi nam jajka
*do miski dodajemy pulpę, okarę, cukier, cynamon, proszek do pieczenia i miksujemy mikserem do połączenia skłaników.
*dodajemy rozpuszczony olej kokosowy, siemię lniane, wodę, ziarenka i rozgniecionego banana.Wszystko mieszamy mikserem do dokładnego połączenia się składników.
*Ciasto przelewamy do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia.
*pieczemy 45-50 min w funkcji grzanie góra-dół, lub 40 min w funkcji z termoobiegiem, tak naprawdę trzeba obserwować, bo każdy piekarnik piecze inaczej :)
*studzimy na kratce ruszt, ciasto po wyjęciu z piekarnika jest delikatne i wilgotne wiec należy odczekać za nim wyjmiemy je z formy aby nam się nie rozwaliło.Po wyjęciu z formy również jeszcze chwilę studzimy na kratce.
Składniki:
-2 szklanki pulpy z sokowirówki
-2 szklanki okary
-3/4 szklanki cukru trzcinowego nierafinowanego demerara (ciasto wychodzi naprwadę bardzo słodkie, więc jeśli lubicie tak słodkie to zostawcie tę ilość cukru, a jeśli nie koniecznie to spokojnie można dodać 1/2 szkl. lub nawet troszkę mniej cukru, co ja zrobię następnym razem :) )
-1 łyżeczka proszku do pieczenia.
-1-1,5 szklanki wody
-1/4 szkl. płynnego oleju kokosowego
-Spora ilość ziarenek Migdałowy Przylądek Ziarenkowo
-2 łyżki mielonego siemienia lnianego + wrzątek
-1 dojrzały banan
-2 garście płatków owsianych
-cynamon mielony
*siemię lniane zalewamy wrzatkiem, by powstał glutek, który zastąpi nam jajka
*do miski dodajemy pulpę, okarę, cukier, cynamon, proszek do pieczenia i miksujemy mikserem do połączenia skłaników.
*dodajemy rozpuszczony olej kokosowy, siemię lniane, wodę, ziarenka i rozgniecionego banana.Wszystko mieszamy mikserem do dokładnego połączenia się składników.
*Ciasto przelewamy do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia.
*pieczemy 45-50 min w funkcji grzanie góra-dół, lub 40 min w funkcji z termoobiegiem, tak naprawdę trzeba obserwować, bo każdy piekarnik piecze inaczej :)
*studzimy na kratce ruszt, ciasto po wyjęciu z piekarnika jest delikatne i wilgotne wiec należy odczekać za nim wyjmiemy je z formy aby nam się nie rozwaliło.Po wyjęciu z formy również jeszcze chwilę studzimy na kratce.
sobota, 14 lutego 2015
Propozycja walentynkowa i nie tylko w dwóch odsłonach z Kupcem
Hej hej :) Dziś z okazji świeta zakochanych mam dla was propozycję, która może być śniadaniem, ale także podwieczorkiem czy częścią kolacji.Zapraszam :)
składniki ( na słodko) : składniki (na słono):
-2 podpłomyski z cukrem Kupiec -2 podpłomyki bez cukru Kupiec
-1 jajko -2 jajka
-2 łyżeczki cukru -sól, pieprz, bazylia
-1 łyżeczka kako -pestki dyni i słonecznika
-3 łyżki płatków ryżowych Kupiec -olej do smażenia
-ciasteczka zbożowe Kupiec
-miód (opcjonalnie)
Jajko roztrzepujemy w miseczce z cukrem. Jajko roztrzepujemy w miseczce z przyprawami i
Maczamy w nim podpłomyki. moczymy podpłomyki.Na małej patelni rozgrzewamy nasz
Płatki ryżowe gotujemy do gęstości olej i smażmy jajko sadzone.Na drugiej patelni rozgrze-
w wodzie (według opakowania) z kako wamy również olej i smażymy nasze podpłomyki po ok.
i 1 łyżeczką cukru.Na patelni rozgrzewamy 2 min. z każdej strony.Układamy je na talerzu a na nich
olej i smażymy je po ok.2 min z każdej jajko.Dekorujemy ziarenkami i gotowe.Smacznego :)
strony.Wykładamy na talerz na nie dodajemy
płatki ryżowe i ciasteczka.Całość dekorujemy
miodem.Smacznego :)
składniki ( na słodko) : składniki (na słono):
-2 podpłomyski z cukrem Kupiec -2 podpłomyki bez cukru Kupiec
-1 jajko -2 jajka
-2 łyżeczki cukru -sól, pieprz, bazylia
-1 łyżeczka kako -pestki dyni i słonecznika
-3 łyżki płatków ryżowych Kupiec -olej do smażenia
-ciasteczka zbożowe Kupiec
-miód (opcjonalnie)
Jajko roztrzepujemy w miseczce z cukrem. Jajko roztrzepujemy w miseczce z przyprawami i
Maczamy w nim podpłomyki. moczymy podpłomyki.Na małej patelni rozgrzewamy nasz
Płatki ryżowe gotujemy do gęstości olej i smażmy jajko sadzone.Na drugiej patelni rozgrze-
w wodzie (według opakowania) z kako wamy również olej i smażymy nasze podpłomyki po ok.
i 1 łyżeczką cukru.Na patelni rozgrzewamy 2 min. z każdej strony.Układamy je na talerzu a na nich
olej i smażymy je po ok.2 min z każdej jajko.Dekorujemy ziarenkami i gotowe.Smacznego :)
strony.Wykładamy na talerz na nie dodajemy
płatki ryżowe i ciasteczka.Całość dekorujemy
miodem.Smacznego :)
niedziela, 8 lutego 2015
Lunchbox z ciecierzycą, ryżem i burakiem
Hej, hej.Dziś mam dla was kolejny pomysł na obiad na wynos lub nie.Jest to szybkie danie, zdrowe, wegańskie, bezglutenowe, ale także składniki są nie drogie i ogólno dostępne.
Składniki:
-1/2 opakowania ryżu pełnoziarnistego
-1/2 buraka
-ciecierzyca (ilość według uznania)
-kilka różyczek brokuła
-1/2 marchewki
-przyprawy (sól, pieprz czarny, kurkuma, suszona bazylia, cząber)
-dowolona ilość mieszanki słoneczne pola Ziarenkowo
-dodolny olej do smażenia u mnie kokosowy
Ryż i ciecierzycę gotujemy, warzywa obieramy i kroimy w drobne kawałki.Na patelni rozgrzewamy olej i dajemy wszystkie warzywa oraz 1/2-3/4 szklanki wody, a także przyprawy i wszystko mieszamy.Wszystko trzymamy a patelni do momentu aż warzywa będą nam odpowiadały miękkością, a woda odparuje.Jeśli warzywa wciąż nie będą odpowiadały stopniem miękkości,a woda odparuje, dodajemy jeszcze trochę i czekamy aż ponownie odparuje.Następnie na patelnie wrzucamy ugotowany ryż i ciecierzycę.Mieszamy wszytko razem.Na końcu danie pozypujemy ziarenkami.Smacznego !
Składniki:
-1/2 opakowania ryżu pełnoziarnistego
-1/2 buraka
-ciecierzyca (ilość według uznania)
-kilka różyczek brokuła
-1/2 marchewki
-przyprawy (sól, pieprz czarny, kurkuma, suszona bazylia, cząber)
-dowolona ilość mieszanki słoneczne pola Ziarenkowo
-dodolny olej do smażenia u mnie kokosowy
Ryż i ciecierzycę gotujemy, warzywa obieramy i kroimy w drobne kawałki.Na patelni rozgrzewamy olej i dajemy wszystkie warzywa oraz 1/2-3/4 szklanki wody, a także przyprawy i wszystko mieszamy.Wszystko trzymamy a patelni do momentu aż warzywa będą nam odpowiadały miękkością, a woda odparuje.Jeśli warzywa wciąż nie będą odpowiadały stopniem miękkości,a woda odparuje, dodajemy jeszcze trochę i czekamy aż ponownie odparuje.Następnie na patelnie wrzucamy ugotowany ryż i ciecierzycę.Mieszamy wszytko razem.Na końcu danie pozypujemy ziarenkami.Smacznego !
poniedziałek, 2 lutego 2015
Naleśniki pełnoziarniste, wegańskie z ziarenkami w środku
Hej hej , dziś mam dla was przepis na naleśniki wegańskie, pełnoziarniste z zmieszanymi w masie płatkami owsianymi i ziarenkami Piekło-Niebo Ziarenkowo.Naleśniki szybko się smażą, są elastyczne i nie ma problemu ze zwijaniem ich wraz z farszem w srodku.Oczywiście z czasem na blogu będą pojawiać się propozycję takich własnie farszy do naleśników.Teraz zapraszam na przepis :)
Składniki (na tyle naleśników co na zdjęciu poniżej)
-5 kopiastych łyżek mąki pszennej pełnoziarnistej
-3 kopiaste łyżki płatków owsianych pełnoziarnistych
-3 łyżki ziarenek lub jeśli ich nie posiadacie to drobniej posiekane orechy, pestki dyni, słonecznika
-400 ml wody
- sól, pieprz, kurkuma, suszone zioła prowansalskie,
-1 łyżka płynnego oleju kokosoweg
*Wszystkie suche składniki mieszamy dokładnie łyżką w większej misce
*Dodajemy stopniowo wodę wraz z olejem kokosowym i mieszmy dokładnie mikserem na średnich obrotach
*Tak wymieszaną masę blendujemy blenderem ręcznym, aby połączyć na spójną masę ziarenka i płatki owsiane (nie warto pomijać tego kroku)
*Smażymy na dobrze rozgrzanej patelni z powłoką nieprzywieralną po ok.1.5-2 min z każdej strony.
*Naleśniki odstawiamy na talerz aby wystygły i zrobiły się elastyczne
Składniki (na tyle naleśników co na zdjęciu poniżej)
-5 kopiastych łyżek mąki pszennej pełnoziarnistej
-3 kopiaste łyżki płatków owsianych pełnoziarnistych
-3 łyżki ziarenek lub jeśli ich nie posiadacie to drobniej posiekane orechy, pestki dyni, słonecznika
-400 ml wody
- sól, pieprz, kurkuma, suszone zioła prowansalskie,
-1 łyżka płynnego oleju kokosoweg
*Wszystkie suche składniki mieszamy dokładnie łyżką w większej misce
*Dodajemy stopniowo wodę wraz z olejem kokosowym i mieszmy dokładnie mikserem na średnich obrotach
*Tak wymieszaną masę blendujemy blenderem ręcznym, aby połączyć na spójną masę ziarenka i płatki owsiane (nie warto pomijać tego kroku)
*Smażymy na dobrze rozgrzanej patelni z powłoką nieprzywieralną po ok.1.5-2 min z każdej strony.
*Naleśniki odstawiamy na talerz aby wystygły i zrobiły się elastyczne
Subskrybuj:
Posty (Atom)