Heej dziś propozycja do szkoły :) Bez zbędnego gadania :)
Skłądniki:
-1/2 woreczka ryżu pełnoziarnistego
-1/2 bakłażana
-1 marchewka
-1/2 pietruszki
-1/2 czerwonej cebulki
-1 ząbek czosnku
-dowolna ilość ziarenek słoneczne pola Ziarenkowo lub inne od ziarenkowo bo wszystkie smaczne no moze do tego dania nie koniecznie cynamonowy raj :D
-1 łyżka oliwy
-olej kokosowy do smazenia
-1/2 puszki soczewicy lub ugotowanego grochu połowek
-kilka różyczek brokuła
Warzywa pokroic w kostkę.Na patelni rozgrzana patelnie z olejem kokosowym dodajemy cebulkę, czosnke, marchewkę, pietruszkę, brokuła i bakłażana.Smażymy do momentu aż warzywa zmiekną.Dodajemy opłukaną soczeiwcę oraz ugotowany ryż, a także ziarenka i wsyztsko razem mieszamy.Kiedy ostygnie przekładamy do pojemniczka i zabieramy na wynos :).Polewamy oliwą.
sobota, 29 listopada 2014
sobota, 22 listopada 2014
Makaron w sosie z awokado podany z podsmażanymi warzywami
Hej, dziś mam dla was przepis na obiad, ale także pożywną kolację.Możecie dowolnie kombinować z dodatkami.Makaron nie jest suchy, a warzywa lekko al dente.
Składniki ( na 3 porcje):
-Makaron pełnoziarnisty świderki
-1 duże dojrzałe awokado
-1 duża marchewka
-1/2 cukinii
-1 cebula czerwona
-3 ząbki czosnku
-Pierś z kurczaka
-ok.4 łyżki ciecierzycy ugotowanej
-pieprz, zioła suszone, płatki chilli
-sok z 1/2 cytryny
-1/2 brokuła (tylko różyczki)
-olej do smażenia ( u mnie kokosowy)
-sos sojowy
Brokuł dzielimy na małe różyczki, Marchewkę, cebulę i cukinię korimy w kostkę, a czosnke drobno siekamy lub przeciskamy przez praskę.Makaron gotujemy według instrukcji na opakowaniu.Awokado obieramy ze skórki i blendujemy na gładko wraz sokiem z cytryny, ziołami i pierzem.Kurczaka marynujemy w sosie sojowym i pieprzu.Na patelni rozgrzewamy olej.Podsmażamy prze minutkę cebulę i czosnek a następnie dodajemy resztę warzyw i kurczaka.Dodajemy kilka łyżek wody i smażymy az wazywa zmiękną, a kurczak będzie dobry.W garnku z ugotowanym i odcedzonym makaronem mieszany go z awokado.Dodajemy zawartosć patelni, cieciorkę i znów mieszamy.Danie jest gotowe można rozdzielać do talerzy.
Składniki ( na 3 porcje):
-Makaron pełnoziarnisty świderki
-1 duże dojrzałe awokado
-1 duża marchewka
-1/2 cukinii
-1 cebula czerwona
-3 ząbki czosnku
-Pierś z kurczaka
-ok.4 łyżki ciecierzycy ugotowanej
-pieprz, zioła suszone, płatki chilli
-sok z 1/2 cytryny
-1/2 brokuła (tylko różyczki)
-olej do smażenia ( u mnie kokosowy)
-sos sojowy
Brokuł dzielimy na małe różyczki, Marchewkę, cebulę i cukinię korimy w kostkę, a czosnke drobno siekamy lub przeciskamy przez praskę.Makaron gotujemy według instrukcji na opakowaniu.Awokado obieramy ze skórki i blendujemy na gładko wraz sokiem z cytryny, ziołami i pierzem.Kurczaka marynujemy w sosie sojowym i pieprzu.Na patelni rozgrzewamy olej.Podsmażamy prze minutkę cebulę i czosnek a następnie dodajemy resztę warzyw i kurczaka.Dodajemy kilka łyżek wody i smażymy az wazywa zmiękną, a kurczak będzie dobry.W garnku z ugotowanym i odcedzonym makaronem mieszany go z awokado.Dodajemy zawartosć patelni, cieciorkę i znów mieszamy.Danie jest gotowe można rozdzielać do talerzy.
poniedziałek, 17 listopada 2014
Bezglutenowe, wegańskie placuszki bananowe z ciecierzycy
Hej dziś swietny pomysł na przekąskę lub w większej porcji na śniadanie :) Bezglutenowe, wegąńskie, zdrowe bez cukru czego chcieć wiecej :) Zapraszam :)
Składniki:
-4 łyżki suchej ciecierzycy ( lub odpowiednio tyle ugotowanej)
-1 większy banan
-4 daktyle suszone
-3-4 łyżki wody
-dowolona ilość zierenek cynamonowy raj Ziarenkowo
-cynamon
-gałka muszkatołowa
-Podałam z kiełkami i winogronem
Składniki:
-4 łyżki suchej ciecierzycy ( lub odpowiednio tyle ugotowanej)
-1 większy banan
-4 daktyle suszone
-3-4 łyżki wody
-dowolona ilość zierenek cynamonowy raj Ziarenkowo
-cynamon
-gałka muszkatołowa
-Podałam z kiełkami i winogronem
sobota, 1 listopada 2014
Szybka i wartościowa sałatka obiadowa
Heej, mam dla was dziś pomysł na wykorzystanie np. ryżu z dnia po przedniego, warzyw, ale nie koniecznie tę sałatkę możecie zrobić zawsze bo składniki są naprawdę podstawowe.Zachęcam :)
Składniki ( porcja jak na zdjęciu):
-Pół woreczka ryżu pełnoziarnistego
-1/2 czerwonej papryki
-1/2 pomidora
-1 ogórek gruntowy
-puszka tuńczyka w wodzie
-1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju lnianego
-ząbek czosnku
-garść rukoli
-dowolna ilość ziarenek Euforia, Ziarenkowo
-szczypta soli himalajskiej lub morskiej (jakakolwiek z obniżoną zawartością sodu), pieprz świeżo mielony, chilli,
Ryż gotujemy, tuńczyką odsączamy z wody, składniki kroimy i wszystko mieszamy razem.Zajadamy się. Smacznego :) !
Składniki ( porcja jak na zdjęciu):
-Pół woreczka ryżu pełnoziarnistego
-1/2 czerwonej papryki
-1/2 pomidora
-1 ogórek gruntowy
-puszka tuńczyka w wodzie
-1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju lnianego
-ząbek czosnku
-garść rukoli
-dowolna ilość ziarenek Euforia, Ziarenkowo
-szczypta soli himalajskiej lub morskiej (jakakolwiek z obniżoną zawartością sodu), pieprz świeżo mielony, chilli,
Ryż gotujemy, tuńczyką odsączamy z wody, składniki kroimy i wszystko mieszamy razem.Zajadamy się. Smacznego :) !
niedziela, 26 października 2014
Prosta sałatka z miodowo-musztardowym sosem
Hej :) Mam dla was propozycję sałatki obiadowej.Z pysznym sosem.Sałatka zdrowa kolorowa nic tylko się zajadać :)
Składniki:
-3-4 garście jarmużu lub rukoli/szpinaku
-1 duży pomidor
-1 dojrzałe awokado
-2 ząbki czosnku
-1 większa czerwona cebula
sos:
- 3 łyżki oliwy z oliwek lub oleju lnianego
-2 łyżeczki musztardy sarepskiej
-1 łyżeczka miodu
-3 łyżki wody
W przypadku jarmużu należy do chwilę gotować by zmiękł.Wszystkie składniki kroimy i dajemy do większej miski.Do szklanki dajemy składniki do sosu i je mieszamy.Zalewamy sałatkę sosem i mieszamy.Podaje od razu lub po schłodzeniu :)
Składniki:
-3-4 garście jarmużu lub rukoli/szpinaku
-1 duży pomidor
-1 dojrzałe awokado
-2 ząbki czosnku
-1 większa czerwona cebula
sos:
- 3 łyżki oliwy z oliwek lub oleju lnianego
-2 łyżeczki musztardy sarepskiej
-1 łyżeczka miodu
-3 łyżki wody
W przypadku jarmużu należy do chwilę gotować by zmiękł.Wszystkie składniki kroimy i dajemy do większej miski.Do szklanki dajemy składniki do sosu i je mieszamy.Zalewamy sałatkę sosem i mieszamy.Podaje od razu lub po schłodzeniu :)
sobota, 25 października 2014
Wegański pasztet z soczewicy zielonej i ziarnami
Hej witajcie :) Dziś mam dla was propozycje wegańską pasztet na kanapki ale i świetny solo. Bez dłuższego wstępu prezentuje wam mój debiut :)
składniki (porcja jak ze zdjęcia):
-500g suchej soczewicy zielonej
-1 duża cebula czerwona
-2 małe cebule białe
-3 ząbki czosnku
-1 marchewka
-1 pietruszka
-1/2 selera
-1 łyżeczka oleju kokosowego
-przyprawy ilość do waszych preferencji (kminek, majeranek, sól, pieprz, liść laurowy, pieprz kolorowy, zioła prowansalskie, lubczyk suszony, czosnek granulowany)
-ziarenka słoneczne pola Ziarnekowo
-1 łyżka nasion chia +3 łyżki wody
Soczewice moczę około pół godziny.W tym czasie kroję cebule i czosnek.Warzywa gotuję.Po czasie 30 min, soczewicę gotuję (można nawet lekko rozgotować).Cebulę i czosnek podsmażamy na oleju kokosowym.Dodajemy do ugotowane soczewicy.Na patelni podprażamy przyprawy, a następnie łączymy i miażdżymy w możdzieżu (opcjonalne, jeśli nie macie możdzieża po prostu nie dodajcie liścia).Dorzucamy przyprawy do soczewicy.Ugotowane warzywa wraz z chia dodajemy do całości i blenederem ręcznym miksujemy na gładką masę.Na samym końcu dajemy ziarenka.Wszytko wkładamy do foremki wyłożonej folią aluminiową.Pieczemy ok.1h w 200c grzanie góra dół ostatnie 15 min w termoobiegu.Studzimy i najlepiej wsadzić jeszcze na ok.1 h do lodówki.Zajadamy się :) !
składniki (porcja jak ze zdjęcia):
-500g suchej soczewicy zielonej
-1 duża cebula czerwona
-2 małe cebule białe
-3 ząbki czosnku
-1 marchewka
-1 pietruszka
-1/2 selera
-1 łyżeczka oleju kokosowego
-przyprawy ilość do waszych preferencji (kminek, majeranek, sól, pieprz, liść laurowy, pieprz kolorowy, zioła prowansalskie, lubczyk suszony, czosnek granulowany)
-ziarenka słoneczne pola Ziarnekowo
-1 łyżka nasion chia +3 łyżki wody
Soczewice moczę około pół godziny.W tym czasie kroję cebule i czosnek.Warzywa gotuję.Po czasie 30 min, soczewicę gotuję (można nawet lekko rozgotować).Cebulę i czosnek podsmażamy na oleju kokosowym.Dodajemy do ugotowane soczewicy.Na patelni podprażamy przyprawy, a następnie łączymy i miażdżymy w możdzieżu (opcjonalne, jeśli nie macie możdzieża po prostu nie dodajcie liścia).Dorzucamy przyprawy do soczewicy.Ugotowane warzywa wraz z chia dodajemy do całości i blenederem ręcznym miksujemy na gładką masę.Na samym końcu dajemy ziarenka.Wszytko wkładamy do foremki wyłożonej folią aluminiową.Pieczemy ok.1h w 200c grzanie góra dół ostatnie 15 min w termoobiegu.Studzimy i najlepiej wsadzić jeszcze na ok.1 h do lodówki.Zajadamy się :) !
piątek, 10 października 2014
Placuszki z cukinii nadziane ziarenkami
HeeJ :) Dziś mam dla was propozycję na lekki obiad lub kolację.Są to placuszki z cukinią, oraz ziarenkami piekło-niebo, firmy ziarenkowo podane z warzywami i puree z pieczonej dyni.Po prostu zapraszam aby ich spróbować :)
sładniki:
-1/2 cukinii
-białko jajka
-łyżka mieszanki ziaren piekło-niebo
-3 łyżki mąki pełnoziarnistej
-pieprz, zioła prowansalskie i ew.chilli
Cukinię trzemy na grubych oczkach.Odsączamy wodę.Do miski dajemy cukinię, przyprawy białko jajka i mąkę.Wszystko razem mieszamy masa ma być gęsta, lekko lejąca.Smażymy na patelni teflonowej lub na zwykłej na dowolnym oleju.Smażymy do momentu pojawienia się pęcherzyków i przewracamy na drugą stronę.Podajemy i się zajadamy.Ja dodatkowo podałam warzywa w miseczce i na placuszkach posmarowałm puree z dyni.
sładniki:
-1/2 cukinii
-białko jajka
-łyżka mieszanki ziaren piekło-niebo
-3 łyżki mąki pełnoziarnistej
-pieprz, zioła prowansalskie i ew.chilli
Cukinię trzemy na grubych oczkach.Odsączamy wodę.Do miski dajemy cukinię, przyprawy białko jajka i mąkę.Wszystko razem mieszamy masa ma być gęsta, lekko lejąca.Smażymy na patelni teflonowej lub na zwykłej na dowolnym oleju.Smażymy do momentu pojawienia się pęcherzyków i przewracamy na drugą stronę.Podajemy i się zajadamy.Ja dodatkowo podałam warzywa w miseczce i na placuszkach posmarowałm puree z dyni.
Subskrybuj:
Posty (Atom)