piątek, 26 grudnia 2014

Wilgotne ciasto z bananami, bakaliami na mące żytniej

Hej, hej.Dzis mam dla was propozycje na zdrowe i pyszne ciasto w sam raz do kawy lub na deser czy drugie śniadanie, ciasto choć wychodzi niskie jest bardzo sycące, idealnie słodkie z dodatkiem bakalii. Chyba nie ma co przedłużać tylko zabieramy się za przygotowanie, a tymczasem ja podaję przepis :)

Składniki:

-10 łyżek mąki żytniej typ.2000 lub pszenna-pełnoziarnista
-5 łyżek zarodków otrębow pszennych
-2,5-3 łyżki bardziej czubate mąki tortowej
-1 czubata łyżka stałego oleju kokosowego
-graść dowolnych orzechów lub więcej ( u mnie ziemne i migdały)
-grarść dowolnych suszonych owoców  (u mnie rodzynkami i morele)
-2 duże dojrzałe banany
-2 płaskie łyzki cukru ( ale spokojnie można je pominąć jeśli nie lubicie bardzo slodkich ciast, banany w zupełności dodają odpowiednią słodycz)
-woda do konsystencji
-0.5 łyżeczki proszku do pieczenia
-ziarenka cynamonowy raj Ziarenkowo dowolna ilość

W dużej misce mieszamy mąki, zarodki, cukier, posiekane bakalie, ziarenka i proszek do pieczenia,Następnie dodajemy rozgniecione, a najlpiej zblędowane bananany i rozpuszcznoy olej kokosowy.Mieszamy wszystko.Następnie stopniowo dodajemy wodę by konsystencja byłą gęsta, ale wciąż lekko lejąca.Przelewamy do dowlonej formy u mnie keksów i pieczemy 40 min w funkcji grzanie góra dół 200C.Ciasto studzimi, a gdy wystygnie wyciągamy z formy i się nim zajadamy.



poniedziałek, 22 grudnia 2014

Szybki obiad w woku

Witajcie :) Dziś pokaże wam przepis na szybki obiad, który z łatwościa przygotujecie w woku lkub głębokiej patelni.Bez zbędnego gadania zapraszam.

Skladniki:
-1 duży burak
-2 marchewki
-2 łodygi selera naciowego
-olej kokosowy
-czerwona cebula
-czosnek
-ciecierzycza
-1 pietruszka
-sól, pieprz, kolendra, kurkuma, chilli
-suszone pomidory
-ziarenka euforia Ziarenkowo

Na patelni rozgrzewamy olej.Dodajemy  czosnek oraz cebulkę.Następnie dodajemy pokrojone dowolnie warzywa i dodajemy 1 szkl. wody.Po ok.10 min dodajemy suszone pomidory i doprawiamy.Po kolejnych 15 min dodajemy jeszcze 1/2-3/4 szkl. wody.Wszystko trzyamy na patelni do momentu aż warzywa będą nam odpowiadały nam miękkością.Dodajemy ziarenka, a także cieciorkę i mieszmy.Danie można podawać odrazu w towarzystwie makarony lub ryżu.



sobota, 29 listopada 2014

Lunch box z ziarenkami

Heej dziś propozycja do szkoły :) Bez zbędnego gadania :)

Skłądniki:
-1/2 woreczka ryżu pełnoziarnistego
-1/2 bakłażana
-1 marchewka
-1/2 pietruszki
-1/2 czerwonej cebulki
-1 ząbek czosnku
-dowolna ilość ziarenek słoneczne pola Ziarenkowo lub inne od ziarenkowo bo wszystkie smaczne no moze do tego dania nie koniecznie cynamonowy raj :D
-1 łyżka oliwy
-olej kokosowy do smazenia
-1/2 puszki soczewicy  lub ugotowanego grochu połowek
-kilka różyczek brokuła

Warzywa pokroic w kostkę.Na patelni rozgrzana patelnie z olejem kokosowym dodajemy cebulkę, czosnke, marchewkę, pietruszkę, brokuła i bakłażana.Smażymy do momentu aż warzywa zmiekną.Dodajemy opłukaną soczeiwcę oraz ugotowany ryż, a także ziarenka i wsyztsko razem mieszamy.Kiedy ostygnie przekładamy do pojemniczka i zabieramy na wynos :).Polewamy oliwą.


sobota, 22 listopada 2014

Makaron w sosie z awokado podany z podsmażanymi warzywami

Hej, dziś mam dla was przepis na obiad, ale także pożywną kolację.Możecie dowolnie kombinować z dodatkami.Makaron nie jest suchy, a warzywa lekko al dente.

Składniki ( na 3 porcje):
-Makaron pełnoziarnisty świderki
-1 duże dojrzałe awokado
-1 duża marchewka
-1/2 cukinii
-1 cebula czerwona
-3 ząbki czosnku
-Pierś z kurczaka
-ok.4 łyżki ciecierzycy ugotowanej
-pieprz, zioła suszone, płatki chilli
-sok z 1/2 cytryny
-1/2 brokuła (tylko różyczki)
-olej do smażenia ( u mnie kokosowy)
-sos sojowy

Brokuł dzielimy na małe różyczki, Marchewkę, cebulę i cukinię korimy w kostkę, a czosnke drobno siekamy lub przeciskamy przez praskę.Makaron gotujemy według instrukcji na opakowaniu.Awokado obieramy ze skórki i blendujemy na gładko wraz sokiem z cytryny, ziołami i pierzem.Kurczaka marynujemy w sosie sojowym i pieprzu.Na patelni rozgrzewamy olej.Podsmażamy prze minutkę cebulę i czosnek a następnie dodajemy resztę warzyw i kurczaka.Dodajemy kilka łyżek wody i smażymy az wazywa zmiękną, a kurczak będzie dobry.W garnku z ugotowanym i odcedzonym makaronem mieszany go z awokado.Dodajemy zawartosć patelni, cieciorkę i znów mieszamy.Danie jest gotowe można rozdzielać do talerzy.




poniedziałek, 17 listopada 2014

Bezglutenowe, wegańskie placuszki bananowe z ciecierzycy

Hej dziś swietny pomysł na przekąskę lub w większej porcji na śniadanie :) Bezglutenowe, wegąńskie, zdrowe bez cukru czego chcieć wiecej :) Zapraszam :)

Składniki:

-4 łyżki suchej ciecierzycy ( lub odpowiednio tyle ugotowanej)
-1 większy banan
-4 daktyle suszone
-3-4 łyżki wody
-dowolona ilość zierenek cynamonowy raj Ziarenkowo
-cynamon
-gałka muszkatołowa
-Podałam z kiełkami i winogronem




sobota, 1 listopada 2014

Szybka i wartościowa sałatka obiadowa

Heej, mam dla was dziś pomysł na wykorzystanie np. ryżu z dnia po przedniego, warzyw, ale nie koniecznie tę sałatkę możecie zrobić zawsze bo składniki są naprawdę podstawowe.Zachęcam :)

Składniki ( porcja jak na zdjęciu):
-Pół woreczka ryżu pełnoziarnistego
-1/2 czerwonej papryki
-1/2 pomidora
-1 ogórek gruntowy
-puszka tuńczyka w wodzie
-1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju lnianego
-ząbek czosnku
-garść rukoli
-dowolna ilość ziarenek Euforia, Ziarenkowo
-szczypta soli himalajskiej lub morskiej (jakakolwiek z obniżoną zawartością sodu), pieprz świeżo mielony, chilli,

Ryż gotujemy, tuńczyką odsączamy z wody, składniki kroimy i wszystko mieszamy razem.Zajadamy się. Smacznego :) !




niedziela, 26 października 2014

Prosta sałatka z miodowo-musztardowym sosem

Hej :) Mam dla was propozycję sałatki obiadowej.Z pysznym sosem.Sałatka zdrowa kolorowa nic tylko się zajadać :)

Składniki:
-3-4 garście jarmużu lub rukoli/szpinaku
-1 duży pomidor
-1 dojrzałe awokado
-2 ząbki czosnku
-1 większa czerwona cebula

sos:
- 3 łyżki oliwy z oliwek lub oleju lnianego
-2 łyżeczki musztardy sarepskiej
-1 łyżeczka miodu
-3 łyżki wody

W przypadku jarmużu należy do chwilę gotować by zmiękł.Wszystkie składniki kroimy i dajemy do większej miski.Do szklanki dajemy składniki do sosu i je mieszamy.Zalewamy sałatkę sosem i mieszamy.Podaje od razu lub po schłodzeniu :)